Citáty z Biblie

„Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.“ Mt 5:8 „Pán je môj pastier, nič mi nechýba.“ Ž 23:1 „Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval.“ 2. Tm 4:7 „Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd.“ Zv 12:1 „Oslavujte Pána, lebo je dobrý, lebo jeho milosrdenstvo trvá naveky.“ Ž 118:1 „Ja som vzkriesenie a život . Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť. Nik neumrie naveky, kto žije a verí vo mňa. Veríš tomu ?“ Jn 11:25-26 „Ja som pravý vinič a môj otec je vinohradník.“ Jn 15:1 „Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo. Blahoslavení plačúci, lebo oni budú potešení. Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme. Blahoslavení lační a smädní po spravodlivosti, lebo oni budú nasýtení.“ Mt 5:1-12a „I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou. Tvoj prút a tvoja palica, tie sú mi útechou.“ Ž 23:4 „Sláva Bohu na výsostiach a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle.“ Lk 2:14 „Zmiluj sa, Pane, lebo sme zhrešili.“ Ž 51 „Bože, obnov nás, rozjasni svoju tvár a budeme spasení..“ Ž 80 „ Moja duša je smutná až na smrť. Ostaňte tu a bdejte so mnou!“ ( Mt 26; 38 ) Prišli na miesto, ktoré sa volá Golgota. Nad hlavu mu dali nápis: „ Toto je Ježiš, židovský kráľ !“( Mt 27; 33 - 37 )

• Pon
  • Utr
  • Str
  • Štv
  • Pia
  • Sob
  • Ned

Relikvie

Sv. Páter Pio

Relikvia ex sanquine sv. Pátra Pia vo farskom kostole v Čerhove.

"Keď ma Pán zavolá, poviem mu: ,Pane, zostanem pri bráne raja. Vstúpim iba, až uvidím, ako vchádza posledné z mojich detí."

Narodený: 25. máj 1887 Pietrelcina, Taliansko

Zomrel: 23. september 1968 San Giovanni Rotondo, Taliansko vo veku: 81 rokov

Sviatok: 23. september

Sv. Gemma Galgani

Relikvia ex corpore sv. Gemmy vo farskom kostole v Čerhove.

"Aj keby som videla pekelné brány otvorené a stála by som na okraji priepasti, nebudem zúfať, nestratím dôveru v milosť, pretože verím v Teba, môj Bože."

Narodená: 12. marca 1878 Camigliano, Taliansko

Zomrela: 11. apríla 1903 Lucca, Taliansko vo veku: 25 rokov

Sviatok: 11. apríl

Sv. Matka Tereza

Životná cesta sv. Matky Terezy z Kalkaty bola ohromujúca. Začínala len ako žena bez peňazí, bez podpory, snažiaca sa pomôcť miliónom chudobných, hladujúcich a umierajúcich, ktorý žili v uliciach Indie. Napriek ťažkostiam bola Matka Tereza presvedčená, že Boh sa postará.

"Boh ma nepovolal k úspechu. Povolal ma k vernosti".

Narodená: 26. augusta 1910 Skopje, Macedónsko

Zomrela: 5. septembra 1997 Kalkata, India vo veku: 87 rokov

Sviatok: 5. september

Sv. Mária Goretti

Hlboko milovala Boha, mala úctu k svojmu telu, obrovskú odvahu a odpustila ako Kristus. Sv. Mária Goretti, chudobné, nevzdelané dievča je vzorom čistoty a hrdinskej oddanosti čnosti cudnosti.

"Keď ti odpustila moja dcéra, kto som ja, aby som ti ho odmietla? " (Máriina mama Assunta)

Narodená: 16. október 1890 Corinaldo, Taliansko

Zomrela: 6. júl 1902 Le Ferriere, Nettuno, Taliansko vo veku: 12 rokov

Sviatok: 6. júl

Bl. Zdenka Schellingová

Relikvia ex ossibus bl. Zdenky Schellingovej vo farskom kostole v Čerhove.

"Usmievaj sa ! S úsmevom trhaj ružičky bolesti, s úsmevom rozdávaj slová. S úsmevom pomáhaj..."

Narodená: 24. december 1916 Krivá na Orave, Slovensko

Zomrela: 31. júl 1955 Trnava, Slovensko vo veku: 38 rokov

Sviatok: 30. júl

Sv. Leopold Bogdan Mandić

Relikvia sv. Leopolda Mandica vo filiálnom kostole v Luhyni.

„Buďte pokojní, zložte všetko na moje plecia. Postarám sa o to.“ Raz vysvetlil: „Dávam svojim kajúcnikom len malé pokánie, lebo zvyšok vykonávam ja sám.“

Narodený: 12. máj 1866 Herceg Novi, Čierna Hora

Zomrel: 30. júl 1942 Padova, Taliansko vo veku: 76 rokov

Sviatok: 30. júl

Sv. Faustína Kowalská

Relikvia ex ossibus sv. Faustíny Kowalskej vo farskom kostole v Čerhove.

"Mojou najväčšou túžbou je, aby duše spoznali, že Ty si ich večným šťastím, aby uverili v Tvoju dobrotu a oslavovali Tvoje nekonečné milosrdenstvo."

Narodená: 25. august 1905 Głogówiec, Poľsko

Zomrela: 5. október 1938 Krakov vo veku: 33 rokov

Sviatok: 5. október

Sv. Margita Mária Alacoque

Relikvia ex indumentis vo všetkých kostoloch našej farnosti.

"Kto chce Boha milovať, už ho miluje."

Narodená: 22. júl 1647 Lhautecour, Burgundsko, Francúzsko

Zomrela: 17. október 1690 Paray-le-Monial, Francúzsko vo veku: 43 rokov