Filiálne obce
Slovenské Nové Mesto
Dnešný rímokatolícky kostol, pôvodne židovský bol postavený v roku 1931 v prvom rade zásluhou lekára Grünwalda. Je zasvätený slovanským vierozvestcom Sv. Cyrilovi a Metodovi.
Luhyňa
Kostol v Luhyni je zasvätený Nanebovzatiu Panny Márie.
Základný kameň kostola bol položený v roku 1947. Bolo nevyhnutné v obci postaviť nový kostol, pretože starý už nevyhovoval požiadavkám veriacich a hrozilo, že spadne. Pri výstavbe kostola sa pôvodne počítalo aj s tým, že v nej bude aj krypta a bude mať dve bočné veže. Pre nedostatok financií sa to nezrealizovalo. Po dostavbe kostola ho spoločne využívajú až dodnes rímsko a gréckokatolícky veriaci, pričom omše sa striedajú každú druhú nedeľu. Rímskokatolícky farár prichádza z Čerhova, kde sa nachádza aj fara. Gréckokatolícky farár prichádza z Veľat. Kostol je zasvätený Nanebovzatiu Panny Márie. Interiér kostola tvorí oltár, na ľavo a v pravo sa nachádzajú výjavy z biblie, konkrétne je zobrazená krížová cesta. Strop kostola nesie prvky neobarokového štýlu, hoci kostol bol stavaný v 20.storočí. Sú na ňom zobrazené výjavy z Biblie. V rokoch 2010/11 prešiel kostol úplnou rekonštrukciu. Veriaci oboch cirkvi sa zaslúžili o jeho obnovu a veľkú zásluhu na jeho obnove mal aj pán duchovný Slavko Sivák.
Veľká a Malá Tŕňa
Vo Veľkej Trni je kostol zasvätený Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.
Veľkou udalosťou v obci bola posviacka rímsko-katolíckeho kostola dňa 24.10.1993, za hlaholu zvonov obidvoch chrámov vítali rímsko-katolícki veriaci slávnostný sprievod duchovenstva v čele s košickým arcibiskupom Mons. Alojzom Tkáčom. Posviacka začala slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Alojz Tkáč. Slávnosti sa zúčastnili veriaci grécko-katolíci, reformovaní ako aj množstvo veriacich z okolitých obcí. Náklady na stavbu a zariadenie činili čiastku 1 980 651 sk. Na výstavbu boli použité finančné prostriedky z darov, zbierok domácich a okolia. Práce na stavbe boli vykonané svojpomocne a za podpory veriacich z Čerhova, Luhyne a grécko-katolíckych a reformovaných z obce. Dielo bolo ukončené za dva a pol roka za obetavej pomoci 28 rodín. Nech tento Pánov dom slúži na ohlasovanie Božieho slova a pomôže k vzájomnému zbližovaniu všetkých kresťanov. Kostol bol posvätený nepoškvrnenému srdcu Panny Márie.
Druhou nevšednou udalosťou bola vysviacka rímsko-katolíckych zvonov. Vysviacka sa uskutočnila v máji. Zvony nesú názvy svätcov J. Krstiteľa a Konštantína a Metoda. Posviacky sa zúčastnil pomocný biskup košickej diecézy. Po prvýkrát zaznel hlas zvonov na oslavu Pána už v pripravenom novom chráme k vysviacke.